Ogórek midi Mestana RZ – spotkanie z producentami szklarniowymi, Hotel Łaziska, 6 października 2023

W dniu 6 października Rijk Zwaan Polska we współpracy z firmą Grodan zorganizował w Hotelu Łaziska spotkanie szkoleniowo-produktowe dla producentów ogórków szklarniowych z województwa podkarpackiego.

Korzystając z pięknej pogody, profesjonaliści zebrali się, aby omówić kilka niezwykle istotnych i aktualnych tematów związanych z uprawą ogórków szklarniowych na podłożu z wełny mineralnej. Wojciech Wasiak z Rijk Zwaan przedstawił kompleksowy przegląd oraz ocenę wzrostu i plonowania nowej odmiany ogórka midi Mestana RZ w roku 2023. W prezentacji podkreślono niezwykły potencjał produkcyjny tej odmiany oraz jej unikalne cechy bezpośrednio odnoszące się do upraw.

Kolejnym tematem poruszonym przez prezentera było rozwiewanie mitów i artykułowanie faktów dotyczących występowania wirusów CGMMV i CMV w uprawach szklarniowych. Celem dyskusji było utrwalenie praktycznej wiedzy na temat tych chorób.

Dodatkowo Marcin Włodarczyk z firmy Grodan zwrócił uwagę zaproszonych gości na kluczowe aspekty strategii jesiennego podlewania roślin w kontekście zdrowotności i kondycji roślin. Cezary Chojecki, również z firmy Grodan, przedstawił ulepszoną wersję czujnika Grow Sence, który obiecuje znacznie ułatwić produkcję na podłożach Grodan, przyczyniając się do wyższych plonów doskonałej jakości.