XX | Photo | Stories | Mestana RZ

Baza wiedzy - 30-04-2024

Ogórek Mestana RZ F1 – jakość potwierdzona!

Od momentu swojego debiutu na polskim rynku w 2024 roku, ogórek Mestana RZ F1 stał się niezaprzeczalnym znakiem jakości wśród producentów szklarniowych.

Już od pierwszego tygodnia produkcji, gospodarstwa z całego kraju dostrzegły potencjał tej odmiany.

Obecnie, na plantacjach Mestana RZ F1 zanotowano wyjątkowo obfite plony, osiągając wydajności na poziomie 1,4 do 2,7 kg/m2 tygodniowo. Co więcej, owoce charakteryzują się nie tylko imponującymi wymiarami (długość 20-23 cm, masa 230-260 gramów), ale również doskonałą jakością. Ich ciemnozielona skórka jest delikatnie żebrowana, a co istotne, nie wykazują tendencji do deformacji w części przyogonkowej, co czasem zdarza się w przypadku innych odmian.

Niezwykle istotne jest również to, że rośliny Mestana RZ F1 prezentują zbalansowany wzrost oraz wykazują dobrą, a nawet bardzo dobrą regenerację. Pędy boczne są umiarkowanie silne, co sprzyja równomiernej produkcji. Co więcej, rośliny te są wyjątkowo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, co jest niezmiernie ważne w przypadku letnich upałów czy nagłych zmian pogodowych.

Ogórek Mestana RZ F1 dalej potwierdza swoją jakość, stając się nieodłącznym elementem sukcesu polskich szklarni. Dla producentów stanowi on nie tylko gwarancję solidnych plonów, ale również potwierdzenie, że inwestycja w tę odmianę przynosi wymierne korzyści.

Potrzebujesz fachowej porady? Skontaktuj się z naszym specjalistą!
Wojciech Wasiak
Potrzebujesz fachowej porady? Skontaktuj się z naszym specjalistą!
Wojciech Wasiak
Doradca Handlowy